عضویت    ورود
ورود به سایت
» » » قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

فرماندار شهرستان آق قلا :

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید.

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

 فرماندار شهرستان آق قلا در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس در شهرستان آق قلا ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونسیتی گفت : قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام و جزو سیاست‌های تغییرناپذیر انقلاب اسلامی از روزهای نخست نهضت تاکنون بوده و در آینده نیز خواهد بود.

الیاس هیوه چی اضافه کردند : امروز روز قدس و روز فلسطین است ابتکار عمل امام راحلی که آخرین هفته ماه مبارک رمضان را روزقدس نامیدند و در صحیفه امام ج 9 صفحه 278 اعلام فرمودند :«من روزقدس را روز اسلام و روز رسول اکرم می‌دانم و روزی است که باید تمام قوای خودمان را مجهز کنیم و مسلمین از آن انزوایی که آنها را کشانده بودند خارج شوند و باتمام قدرت و قوت در مقابل اجانب بایستند» .

وی اضافه کردند: " هل یستوی الذین یعلمون والذین اریعلمون. آیا کسانیکه میدانند با کسانیکه نمی‌دانند برابرند " پس باید بدانیم فلسطین کجاست ؟ چه غمی دارد؟ اسرائیل غاصب چگونه شکل گرفت؟ چرا در خاورمیانه؟ چرا در جاهای دیگر دنیا اتفاق نیفتاد؟

فرماندار شهرستان آق قلا در ادامه اضافه کرد : فلسطین قلب خارومیانه است و دارای ویژگیهای برجسته‌ای است و امروز استکبار جهانی در جهت دست یازیدن به منافع خود آن را مورد هدف خود قرار داده است.

اولا موقعیت استراتژیکی خاورمیانه به لحاظ قرار گرفتن درمیان سه قاره اروپا- آسیا- آفریقا قرار گرفته و حلقه ارتباطی سه قاره است کوتاهترین راههای هوایی- آبی اروپا به آسیا است.

دوم مرکزیت دنیای اسلام است بیت المقدس اولین قبله‌گاه مسلمانان جهان در آن واقع شده- فلسطین الهام بخش سه دین بزرگ دنیا اسلام- مسیحیت و یهود ست

سومین ویژگی خاورمیانه نفت است ، خاورمیانه بزرگترین تولیدکننده نفت جهان است در واقع حیات اقتصادی دنیای سرمایه‌داری به نفت خاورمیانه بستگی دارد دو سوم کل کالاهای بازرگانی را تشکیل میدهد.

چهارمین ویژگی آن همسایگی با شوروی سابق است ، خاورمیانه راهی برای دستیابی به آبهای گرم و راههای بازرگانی برای شوروی سابق و روسیه کنونی اهمیت فراوانی داشته و دارد و رقابت بین قطب‌های قدرت را تشدید می‌کند.

هیوه چی ادامه داد : این ویژگی های خاص و منحصر به فرد باعث شده است که استکبار جهانی برای تشکیل اسرائیل غاصب این منطقه را مدنظر قرار بدهند و تئوری ها و توطئه های زیادی را رقم بزنند که یکی از این توطئه ها ، توافقنامه پنهانی سایکس- پیکو بود که در آستانه جنگ جهانی اول پس از سقوط دولت عثمانی رقم خورد و وزرای خارجه انگلیس و فرانسه سرزمین‌های عربی عراق – اردن – سوریه و لبنان را بین خود تقسیم کردند که به معاهده سایکس-پیکو لقب گرفت.

وی اضافه کرد: تئودورهرتزل بنیانگذار تفکر صهیونیسم (در کتاب دولت یهود) تشکیل کشوری خالص یهودی در اوگاندا افریقا پیشنهاد کرده بود ولی استکبار جهانی به لحاظ ویژگی های خاص این منطقه ، تشکیل دولت یهود در فلسطین را اجرایی کردند و بن گوریون غاصب در سال 1948 میلادی رسماً استقلال و تشکیل دولت صهیونیستی غاصب اسرائیل را اعلام کرد که پس از اعلام این دولت ، اسرائیل غاصب جنایات فراوانی را مرتکب شد و مسلمانان جهان هیچ گاه جنایات رژیم صهیونیستی در دیریاسین و کفریاسین و بلندی های جولان را از یادها نخواهند برد ، دستان پلید این رژیم ، آلوده به خون هزاران زن و مرد و کودک فلسطینی است.

فرماندار شهرستان آق قلا ادامه دادند: پس از جنایت‌های اسرائیل و کشتار «دیریاسین» و «کفرقاسم»- حمله به جنوب لبنان ، جنگ مهم اعراب و اسرائیل شکل گرفت و که نتیجه آن شکست اعراب و تصرف صحرای سینا ازمصر- بلندیهای جولان از سوریه- کرانه غربی رود اردن بود و باسازش انورسادات قسمتی از صحرای سینا را پس دادند اما بلندیهای جولان و غرب رود اردن را در اختیار خود قرار دادند .

وی اضافه کرد: در طی کنفرانس اسلو (سازش عرفات و اسرائیل) در سال 1979 و قبول موجودیت اسرائیل ، قیام انتفاضه مردم فلسطین شکل گرفت و دولت غاصب اسرائیل را درمانده کرد.

هیوه چی در بخش دیگری از سخنانش به تئوری چکش تعادل اشاره کردند و افزودند : تئوری چکش تعادل تراوش فکری کیسینجرها و برژنیسکی‌ها بود که در طی آن تجزیه عراق و تشکیل حکومت کردستان درشمال عراق و ایجاد ناامنی در مرزهای کردنشین ایران و ترکیه و سوریه که درسال 1370 با هدف تجزیه عراق به سه کشور- تجزیه سوریه و تضعیف جبهه مقاومت اسلامی (ایران-سوریه-لبنان) و تأمین امنیت اسرائیل بود. که با هدف نقشه دیرین آنها بنام تجزیه کشورهای اسلامی و تشکیل مرزهای جدید براساس قومیت یا نژاد یا مذهب بود که قدرت مسلمانان را کاهش دهند و با ایجاد جنگ های داخلی موجب تضعیف کشورهای اسلامی منطقه شوند.

فرماندار شهرستان آق قلا سپس به ظهور انقلاب اسلامی اشاره کردند و افزودند: ظهور انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام راحل که موجب بیداری ملتهای خاورمیانه و کاهش نفوذ سلطه‌گران و تشکیل جبهه مقاومت شد و راه سومی را برای نجات و استقلال کشورهای خاورمیانه از راههای دوگانه توسل به غرب(امریکا) یا شرق(روسیه-شوروی) را مطرح ساخت و مورد استقبال مسلمانان قرارگرفت و دنیای اسلام را هوشیار کرد و اسلام زنده شد.

وی اضافه کرد: با ظهور و گسترش انقلاب اسلامی نهضت مقاومت فلسطینی در خاورمیانه شکل گرفت و توانمند شد و خاورمیانه را با زلزله بزرگی روبرو کرد که امریکا نه از طریق حضور نظامی و نه از طریق حکومتهای وابسته نمی‌تواند منافع خود را تأمین کند.

هیوه چی اضافه کرد: با ظهور انقلاب اسلامی منافع آمریکا در منطقه به خطر افتاد ، بهمین جهت برای حفظ اسرائیل به فکر استراتژی جدیدی بنام تجزیه کشورهای اسلامی و حفظ امنیت اسرائیل افتاده است که نمونه بارز آن جریانهای سوریه و عراق می‌باشد که از طریق ساختن فرقه‌های جدید قومی-مذهبی و پشتیبانی اطلاعاتی-مالی-نظامی از آنها درمنطقه درحال آتش افروزی می‌باشند و بنام اسلام مسلمانان را وحشیانه قتل عام می‌کنند ولی درمقابل حملات ددمنشانه به مسلمانان غزه سکوت اختیار می‌کنند.

فرماندار اضافه کرد: استکبار جهانی با ساخت مذاهب و گروه های جدید همانند سلفی و تکفیری و پشتیبانی آمریکا سعی دارد رژیم صهیونسیتی را در حاشیه امن قرار دهد. آنها افکار مسلمانان جهان ا به سوی این مذاهب سوق می دهند تا اسرائیل به اعمال جنایتکارانه خود ادامه دهد ولی زهی خیال باطل. امت اسلامی بیدار و هوشیار است و توطئه ها را شناسایی کرده و در مقابل آنها مقاومت می کند.

وی ادامه داد :مدعیان دروغین دمکراسی و حقوق بشر در مقابل فاجعه انسانی غزه که کودکان ، زنان و مردان بی دفاع را به گلوله می‌بندند سکوت اختیار می کنند و با بی تفاوتی نظاره گر هستند.

فرماندار شهرستان آق قلا اضافه کرد: ظهور انقلاب اسلامی و حمایتها و رهنمودهای دلسوزانه مقام معظم رهبری ، باعث همگرایی و اتحاد مسلمین جهان برعلیه استکبار و اسرائیل غاصب شد و موجبات تشکیل جبهه مقاومت ، تقویت و توانمندی آنان گردید و با اعتماد بنفس کامل به مبارزات خود ادامه دادند و پیروزیهای بیاد ماندنی همچون جنگ 33 روزه – 8 روزه...در تاریخ به ثبت رساندند .

وی افزود : حمله وحشیانه و ددمنشانه اسرائیل غاصب به مردم بی دفاع و غیرنظامی غزه بجز استیصال و درماندگی بیانگر چیز دیگری نیست، باوجود افزایش تعداد شهدا و مصدومان تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه و انتشار تصاویر دردناک از جنایتهای رژیم اشغالگر قدس ، دستاوردهای متعدد مقاومت فلسطینی بارقه های امید را در خصوص دوباره برگشتن ورق جنگ به نفع فلسطینیان زنده کرده است.

فرماندار شهرستان آق قلا اضافه کردند : رهبر معظم انقلاب در دیدار با جامعه دانشجوئی فرمودند ، این جنایات خارج از تصور ، واقعیت ذاتی رژیم گرگ صفت و کودککشی است که تنها علاجش نابودی و از بین رفتن است. البته تا آن هنگام ، مقاومت قاطع و مسلحانه فلسطینیها و گسترش آن به کرانه باختری ، تنها راه مقابله با این رژیم وحشی است.

هیوه چی در بخش پایانی مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشتند :مهمترین پیام روز قدس در سالجاری این است که امت اسلامی فریب دشمن در ایجاد فتنه مذهبی- قومی را نخواهد خورد و همچنان مسئله اصلی خود را فلسطین و محو وجود نحس صهیونیستهای خیانتکار از سرزمینهای اشغالی میداند.

فرماندار شهرستان آق قلا اضافه کرد : همه ما وظیفه داریم از جبهه مقاومت به هرشکل ممکن حمایت کرده و در جهت افزایش آگاهی سیاسی مسلمانان و روشنگری توطئههای پیشرو برای مردم و اتحاد تمام مذاهب اسلامی ، تقویتی وحدت و یکپارچگی بین مسلمانان و حمایت عملی از جبهه مقاومت گام برداریم.

در پایان مراسم قطعنامه راهپیمایی روز جهانی قدس توسط جواد وظیفه شناس رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان آق قلا قرائت و پرچم آمریکا و اسرائیل به آتش کشیده شد.

 

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

 

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

 

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

 

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

 

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

 

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

 

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

 

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

 

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

 

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

 

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است

 

قدس و فلسطین از موضوعات راهبردی جهان اسلام است


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : آق قلا
  • بازدید : 1408
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 161

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

آرشیو

<    «  تیر 1401  »    >
شیدسچپج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 192
بازدید دیروز: 282
بازدید ماه:1103
بازدید سال:22406
بازدید کل:21947636